Lokalizacja

Arka Fundacja Dzieci od początku działalności mieści się w budynku przy ulicy Wojnickiej 4 na Pradze. Dzięki Fundacji Lukasa Podolskiego budynek został przystosowany do potrzeb naszych podopiecznych. Nasza siedziba ma ponad 500 metrów powierzchni użytkowej.

Na parterze znajduje się kuchnia oraz stołówka, w której każdego dnia wydawane są ciepłe obiady. Nasza kuchnia to miejsce w której odbywają się ważne uroczystości: kolacja wigilijna, śniadanie wielkanocne czy urodziny naszych podopiecznych.

Dodatkowo na parterze mieści się biuro pracowników oraz mała sala konferencyjna, do której zapraszamy naszych gości.

Na pierwszym piętrze znajduje się sala główna (Kids cafe). To serce Arki, miejsce, gdzie skupia się życie Fundacji. To tu nasze dzieci spędzają z nami czas, bawią się, grają w gry planszowe. Do tej sali zapraszamy również naszych gości, osoby, które chcą poświęcić naszym dzieciom swój czas.

Na pierwszym piętrze mieści się także pokój kreatywny, wspaniale wyposażony w materiały do malowania, klejenia, rzeźbienia czy wykonywania prac technicznych.

Kolejna sala to sala nauki, w której odrabiamy z dziećmi lekcje i prowadzimy zajęcia z języka niemieckiego. W tej sali mamy pomoce szkolone, atlasy, mapy, liczydła.

Najmniejsza jest sala komputerowa w której w której mamy 3 stanowiska komputerowe wraz z podłączeniem do Internetu. Dzieci z niej korzystają podczas odrabiania lekcji i przy okazji zajęć związanych z obróbką obrazu czy dźwięku.

Ulubioną sala naszych dzieci jest sala z gumy. To tutaj nasi podopieczni mogą rozładować energię i wyszaleć się.